top of page

Responsible Down Standard
(RDS)

Tekstilde ve bir çok başka alanda kullanılan kuş tüylerinin, hayvanların refahı gözetilerek gereksiz hiç bir eziyete tabi olmadan elde edildiğininin kanıtı olarak, üreticiler ürünlerinin Responsible Down Standard (RDS) altında sertifikalandırılmasını sağlayabilirler.

Sorumlu Tüy Standardı (RDS) sertifikası, kuluçkahaneden (24 saatten daha uzun süredir yavrulara sahipseniz), çiftlikten, kesimden, kuş tüyünün işlenmesinden, nihai ürünlerin montajından elde edilen su kuşu tüyü ve tüy malzemesinin tüm tedarik zinciri bölgeleri için geçerlidir. son işletmeler arası işlemde satıcıya kadar. Çiftlikler ve kesimler, RDS'nin Hayvan Refahı Modüllerine göre sertifikalandırılmıştır.


Kuş tüyü tedarik zincirinin kesimleri de dahil olmak üzere sonraki aşamaların, son işletmeden işletmeye işlemdeki satıcıya kadar, Content Claim Standard (CCS) gerekliliklerine göre sertifikalandırılması gerekir. Content Claim Standardı, bir üründeki belirli bir ham maddenin miktarını doğrulayan bir gözetim zinciri standardıdır. Content Claim Standardı, bir üründeki belirli bir ham maddenin miktarını doğrulayan bir gözetim zinciri standardıdır. Koruma zincirinin amacı, talep edilen malzemenin kimliğini korumak ve nihai ürüne kadar tedarik zincirindeki hareketini takip etmektir. 

Belgelendirme hizmetimizle alakalı destek almak ve detaylı bilgiye sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page